0

Głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy złożył życzenia Polakom po polsku! „Wasz naród uratował Europę” [WIDEO]

Share

Dziś obchodzimy Dzień Wojska Polskiego. Święto oręża polskiego powstało na pamiątkę tzw. „Cudu nad Wisłą” w czasie wojny polsko-bolszewickiej. 15 sierpnia 1920 roku polska armia odparła spod Warszawy siły Bolszewików, co zaprzepaściło plany podboju Europy przez bolszewików. Była to jedna z ważniejszych bitw Europy w historii. Teraz życzenia składa Polsce Głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy.

Życzenia Polakom w mediach społecznościowych złożył głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny. Co ciekawe wyrazy uznania nad polskim orężem wyraził w języku polskim.

– Drodzy bracia, w imieniu Sił Zbrojnych Ukrainy i swoim, gratuluję państwu z okazji Święta Wojska Polskiego. W Bitwie Warszawskiej wasz naród bronił państwowość i uratował Europę przed najazdem Bolszewików – mówił.

– Sojusznikiem Polski w tej wojnie była Ukraińska Republika Ludowa. Dzisiaj, podobnie jak 102 lata temu, ponownie stajemy razem przeciwko wspólnemu, wielowiekowemu wrogowi – powiedział z okazji Święta Wojska Polskiego Walerij Załużny.

– Jestem szczerze wdzięczny Polakom za pomoc i wsparcie w tym trudnym czasie. Walczymy o waszą i naszą wolność. Razem wygramy! – zakończył.