0

Gretkowska atakuję PiS! „Ten zlepek postkomuny, syfu, podmiejskiego badziewia nie jest kamuflażem. Jest deklaracją”

Share

Ile w tej kobiecie nienawiści do partii rządzącej. Teraz Manueala Gretkowska zaatakowała PiS, bo nie podoba się jej siedziba partii! „Rzadko kiedy budowla 1:1 pokazuje na zewnątrz stan lokatorów” – pisze agresywnie pisarka.

Feministka i lewicowa działaczka od lat zanana jest z niechęci do Prawa i Sprawiedliwości. Teraz do ataku na partię rządzącą skłonił ją wygląd siedziby PiS na Nowogardzkiej.

„Blaszano-betonowa buda przy Nowogrodzkiej, gdzie rezyduje Kaczyński ma ponoć wbić w suwerenny łeb: jesteśmy skromni i blisko was” – zaczyna swój wpis. Jej zdaniem, przekaz jest jednak o wiele bardziej dosadny – „jesteśmy tak samo brzydcy moralnie”, „skorodowani hipokryzją, pogięci cynizmem jak wy i ta buda”- pisze feministka.

„Tak odrażająca, że mogłaby pomieścić na jednym poziomie mentalu sejm, szulernię, agencję towarzyską, całonocny sklep władzy i alkoholi” – dodaje.

Pisarka dalej już atakuję partię Jarosława Kaczyńskiego w brutalny, chamski sposób.

„Nieprawda, że estetyka nie ma nic wspólnego z inteligencją. Piękno wynika z harmonii, ładu wewnętrznego i talentu. Wszystkiego co jest zaprzeczeniem PiS-u. Kicz jeszcze próbuje być sentymentalnie słodki. Brutalna brzydota wyraża brutalną siłę – mam gdzieś zasady, dobrostan, i tradycję naszej cywilizacji: wyrażoną w greckiej trójcy – piękno, dobro, prawda” – pisze lewicowa działaczka.

Gretkowska stwierdza, że „rzadko kiedy budowla 1:1 pokazuje na zewnątrz stan lokatorów”.

„Ten zlepek postkomuny, syfu, podmiejskiego badziewia nie jest kamuflażem. Jest deklaracją. Przechodząc tamtędy wolałam zawsze iść drugą stroną, jak najdalej od ohydztwa. Rzadko kiedy budowla 1:1 pokazuje na zewnątrz stan lokatorów. Ktoś publicznie zapytał, dlaczego pisowscy są tacy brzydcy. Brzydotą tępoty, nie rysów twarzy” – pisze Gretkowska.