0

Groźba ZAMACHU w trakcie Euro 2021! Antyterroryści zatrzymali islamskiego bojownika

Share

Czy w trakcie Euro 2021 może dojść do zamachów terrorystycznych? Eksperci nie mają wątpliwości, że tak! Potwierdza to również akcja węgierskich antyterrorystów.

Jak informują tamtejsze media, siły policyjne zatrzymały mężczyznę, który konstruował bombę i przygotowywał się do jej zdetonowania na stadionie Puskas Arena.

Według śledczych, 21-latek chciał przeprowadzić zamach w trakcie jednego z meczów grupowych rozgrywanych na tym stadionie (Węgry – Portugalia, Węgry – Francja, Portugalia – Francja).

21-latek studiował na uniwersytecie w Budapeszcie. Za pośrednictwem stron rozpowszechniających „propagandę dżihadu”, związanych z ISIS, nawiązywał kontakt z ludźmi o podobnych poglądach. – Zaczął tworzyć rurobombę, którą chciał wykorzystać podczas imprezy masowej w Budapeszcie lub innym miejscu na Węgrzech. Kupił już potrzebne składniki – oświadczył Janos Hajdu, szef węgierskich antyterrorystów.

Służby już teraz ostrzegają o możliwych zagrożeniach w trakcie trwania turnieju Mistrzostw Europy. Tegoroczna edycja jest szczególnie trudna ze względu na wiele lokalizacji i stałe ruchy kibiców.