1

Groźny wirus atakuje dzieci! W szpitalach kończą się wolne łóżka

Share

Koronawirus już nie jest problemem numer jeden?! Groźny wirus atakuje dzieci! Zaraza wywołuje niebezpieczne choroby dróg oddechowych.

 

Jak informuje dziennik “New York Times” w Stanach Zjednoczonych rośnie liczba zakażeń RSV. Obecnie wirus jest jedną z głównych przyczyn hospitalizacji dzieci. Podczas RSV mogą wystąpić takie objawy, jak wysoka gorączka, katar, kaszel, brak apetytu. To jeszcze nie wszystko! Także może wystąpić gromadzenie wydzieliny wokół ust oraz poważne problemy z oddychaniem.

Po wielu miesiącach z zerem lub kilkoma pediatrycznymi przypadkami covidowymi teraz widzimy niemowlęta, dzieci i nastolatków powracających do szpitali, coraz więcej każdego dnia. Stoimy u progu ogromnej fali Covidu, a mamy do tego liczbę pacjentów z RSV na poziomie zimowym – poinformowała dr Heather Haq, pediatra w Houston.

Podczas rozmowy z CNN dr Uzma Hasan poinformowała, że w związku z rozprzestrzeniającym się wariantem Delta, najmłodsi są bardziej narażone na wirusa RSV.

Mierzysz się z pandemią przez ostatnie 18 miesięcy, a potem przez kolejne kilka miesięcy z RSV. Jedna rzecz za drugą sprawia, że nasze zespoły są bardzo zapracowane – powiedział dyrektor szpitala w Baton Rouge, dr Trey Dunbar.