3

Grzegorz Braun ukarany za słowa „Będziesz Pan wisiał!”. Absurdalne tłumaczenie komisji

Share

Komisja Etyki Poselskiej postanowiła ukarać naganą posła Grzegorza Brauna za groźy pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – poinformował przewodniczący komisji Jan Łopata.

Przypomnijmy, 16 września w trakcie posiedzenia Sejmu RP, poseł Grzegorz Braun wygłosił przemówienie, w których przedstawił negatywne zdanie na temat decyzji szefa restortu zdrowia. Po wyłączeniu mikrofonu przedstawiciel Konfederacji zwrócił się w stronę Adama Niedzielskiego i ostrzegł go słowami „będziesz Pan wisiał!”.

Stwierdzenie natychmiast wywołało oburzenie na sali i brutalny atak na posła Brauna. Pojawił się również wniosek o ukaranie przedstawiciela Konfederacji, który podpisało 59 posłów.

W trakcie posiedzenia Komisji Etyki, co było do przewidzenia, jej członkowie jednogłośnie przegłosowali nałożenie kolejnej kary na Grzegorza Brauna. Absurdalne jest tłumaczenie przewodniczącego Jana Łopaty (PSL), który stwierdził, że powodem jest m.in. bram skruchy oraz przeprosin ze strony lidera Konfederacji Korony Polskiej.

Warto przypomnieć, że już wcześniej polityk Konfederacji został ukarany przez Prezydium Sejmu najwyższą możliwą karą finansową: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy pozbawienia 100 procent diety poselskiej.