0

Grzegorz Braun wprost: Nie dla udziału Ukraińców w wyborach w Polsce!

Share

Adam Bodnar na łamach Gazety Wyborczej proponuje przyznanie Ukraińcom praw wyborczych w wyborach samorządowych wszystkich szczebli (od rad gmin po sejmiki i od wójtów po prezydentów miast). Tego typu propozycja to klasyczny przykład odlotu w wykonaniu “autorytetów” opozycji – twierdzi poseł Grzegorz Braun.

W swoim wpisie prezes Konfederacji Korony Polski zauważa, jak niebezpieczne jest „poważne” podejście do tego tematu. Zdaniem polityka, to całkowicie odmieniłoby scenę polityczną w Polsce.

Pod wpływem emocji mielibyśmy przyznać prawo obywatelom obcego państwa do współdecydowania na równi z naszymi obywatelami. Co dalej? Wybory parlamentarne, europarlamentarne i prezydenckie?!
Jak ogromny wpływ na wyniki wyborcze w polskich miastach mogłaby mieć taka decyzja niech świadczą dane Unii Metropolii Polskich z początku maja:
Rzeszów – 35% mieszkańców to obywatele Ukrainy
Gdańsk – 25%
Katowice – 25%
Kraków – 19%
Warszawa – 13% – wskazuje.

Zdaniem Grzegorza Brauna, trend który pojawił się wśród polityków „bandy czworga” jest widoczny od kilku miesięcy i stale się rozwija.

Od dawna widać, że nasza „klasa polityczna” zdecydowanie wykroczyła poza ramy pomocy uchodźcom i poszła w kierunku zrównywania ich praw z prawami Polaków. Już nie tylko lista wielomiliardowych programów socjalnych na koszt polskiego podatnika, ale także nadawanie praw wyborczych. Niestety te pomysły mogą znaleźć poparcie wśród przedstawicieli władzy. To przecież politycy PiS, na czele z prezydentem, snują nierealne wizje o unii polsko-ukraińskiej – podkreślił.

Oczekujemy od polskich polityków zajmowania się przede wszystkim problemami Polaków. Widzimy, że wielu z nich odleciało w snucie mrzonek o wielkim państwie polsko-ukraińskim. Konfederacja jako jedyna kieruje się polskim interesem i widzi rzeczywistość taką, jaka ona jest. Musimy dbać przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo i przyszłość! – dodał.