1

Grzegorz Braun wprost: WZMACNIAĆ Wojsko Polskie! Przywrócić Polakom prawo do broni! [WIDEO]

Share

Grzegorz Braun podczas konferencji prasowej „Polska i Podkarpacie wobec zagrożeń wojennych″, mówił w ostrych słowach o wojnie na Ukrainie. Mówił też, że trzeba modernizować polskie wojsko i przywrócić Polakom prawa do posiadania broni!

Braun na specjalnej konferencji mówił o tym, że tak na prawdę mało wiemy o tym co się dzieje na Ukrainie podczas inwazji Rosji.

Jak przetrwać godnie i jak zachować wolność i bezpieczeństwo w Rzeczpospolitej? Jest czwarty dzień wojny za naszą wschodnią granicą. Wojny, o której – wbrew pozorom – mało co wiemy. Żyjemy w świecie, w którym wysoko rozwinięte, posunięte są pozory pełnego dostępu do informacji, narzędzie rejestracji dźwięku, obrazu, przesyłu danych w każdym ręku, a jednak – trzeba powtórzyć to z naciskiem – mało, co wiemy o tej wojnie, ponieważ pierwszą jej ofiarą jest zawsze prawda – mówił Grzegorz Braun.

Dalej poseł Konfederacji zauważył, że formułował ze przyjaciółmi, współpracownikami i koalicjantami „diagnozy poprzedzające rozpętanie tej wojny” oraz „imperatywy, kiedy tylko ona wybuchła”.

Na mojej liście imperatywów pierwszy brzmi: wzmacniać Wojsko Polskie. Wzmacniać, rozwijać Wojsko Polskie, a zatem nie dezorganizować go. Nie dezorganizować go np. akcją nowoczesnego marksizmu-leninizmu, łysenkizmu, czyli przymusu szczepień, czyli segregacji sanitarnej – podkreślił polityk.

Ta operacja niestety trwa, ona ma negatywny, niszczący wpływ na kadry i morale wojska polskiego. Z tym wypada natychmiast skończyć, jeśli hasła obrony ojczyzny i dbałości o bezpieczeństwo narodowe, mają nie być pustosłowiem – dodał.

Drugi, a właściwie równoległy punkt na liście moich priorytetów, obok wzmacniania, rozwijania Wojska Polskiego (…) to oczywiście przywrócenie Polakom prawa do posiadania, noszenia i robienia użytku z broni palnej w samoobronie i w sytuacjach, w których stan wyższej konieczności jest oczywisty. Oddać Polakom to prawo, nie reglamentować go dłużej. Jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem w tej części świata – mówił dalej poseł.

Mówienie o obronie ojczyzny, o bezpieczeństwie narodowym przy jednoczesnym utrzymywaniu Polaków w stanie powszechnego rozbrojenia, to ponury absurd. Kto tak czyni, kpi czy o drogę pyta? To trzeba natychmiast zmienić – podsumował Grzegorz Braun.