1

Grzegorz Płaczek UJAWNIA prawdziwe dane! 19% zmarłych z COVID to zaszczepieni!

Share

We wrześniu 2021 roku ponad 19 procent zmarłych z COVID-19 to osoby w pełni zaszczepione – poinformował Grzegorz Płaczek na swojej stronie na Facebooku.

Jak twierdzi autor wpisu, dane które przedstawia na grafice pochodzą bezpośrednio z Ministerstwa Zdrowia. Widać w nich doskonale, że ponad 19 procent wrześniowych zgonów na COVID-19 to osoby, które były w pełni zaszczepione. Takie stwierdzenie pokazuje faktyczny obraz sytuacji, a nie kłamliwą propagandę noszoną na grafikach, plakatach i muralach, na których dowiadujemy się, że takie osoby w statystykach stanowią wyłącznie 1 procent.

Mówię nieprawdę? Zapraszam do sądu. Jestem gotowy. Każdą wygraną złotówkę przeznaczę na walkę o naszych, wolnych Polaków – napisał Płaczek.

Na wpis działacza społecznego zareagował twitterowy profil #SZczepimySię. Jako, że dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia i nie są przekłamane, przekaz musiał skupić się na podkreśleniu zupełnie innych liczb, aby odwrócić główną tezę narracji.

Zakażeń wśród zaszczepionych we wrześniu było ponad 2x mniej niż wśród niezaszczepionych. Zgonów na COVID-19 wśród zaszczepionych we wrześniu było prawie 4x mniej niż wśród niezaszczepionych – czytamy na rządowym profilu promującym szczepienia.