8

Gwiazda internetu usłyszała wyrok! Barbara „Baśka” Kwarc skazana za „znieważenie i naruszenie nietykalności”

Share

Znieważenie dziewczynki i naruszenie jej nietykalności – takie zarzuty postawiono Barbarze Rogowskiej, znanej w internecie jako Barbara Kwarc. Aktorka dopuściła się zachowania, za które musiała ponieść konsekwencje.

Kobieta znana jest ze swojego „specyficznego stylu życia”. Nigdy nie stroniła od wulgaryzmów i agresywnych słów, ale za to też pokochali ją widzowie kanału. Z racji swojej rozpoznawalności Barbara zapraszana była na różnego rodzaju wydarzenia.

W marcu 2021 roku „Baśka” była gościem uroczystości z okazji powitania wiosny w Jaworze. Wraz z grupą dzieci topiła Marzannę. Nie wszystko jednak poszło dobrze, ponieważ w pewnym momencie jedna z dziewczynek żywiołowo krzyknęła. Kobieta, zapewne pozostając w roli, uderzyła ją w głowę i zaczęła krzyczeć na dzieci.

Ku*wa, cisza! Ku*wa, wieśniaki pier***one, spie***lać do domu! – możemy usłyszeć na nagraniu.

Oburzeni sytuacją internauci poinformowali Komendę Powiatową Policji w Jaworze, a następnie prokuraturę. Barbara Rogowska usłyszała zarzut znieważenia dziewczynki i naruszenia jej nietykalności.

Kobieta została uznana za winną, jednak postępowanie zostało warunkowo umorzone na okres roku próby.

Taką możliwość daje kodeks karny w sytuacji, jeśli „wina i społeczna szkodliwość czyn nie są znaczne, okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości, a sprawca nie był do tej pory karany za umyślne przestępstwo i jego dotychczasowa postawa wskazuje, ze w przyszłości nie popełni podobnego czynu – czytamy w wyjaśnieniu.

Dodatkowo, kobieta musiała zapłacić 200 zł nawiązki na rzecz matki dziewczynki i pokryć koszty sądowe.