2

Gwiazda tenisa zawiesza karierę! Powód – powikłania po szczepieniu! „Nie mogę trenować, nie mogę grać”

Share

Od momentu, gdy dostałem szczepionkę, nagle mam problem, mam wiele problemów – mówi francuski tenisista Jeremy Chardy, który ogłosił zawieszenie kariery sportowej.

Jak informują francuskie media sportowe, decyzja 34-letniego sportowca spowodowana jest powikłaniami po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. Sam sportowiec przyznaje, że żałuje przyjęcia preparatu.

Teraz mój sezon jest w martwym punkcie i nie wiem kiedy wrócę. Żałuję, że przyjąłem szczepionkę, ale nie mogłem wiedzieć, co się później stanie – mówił.

Według samego zawodnika oraz jego trenerów, tenisista nei jest wstanie wytrwać wzmożonego wysiłku fizycznego. Doskwiera mu ból w całym ciele, który uniemożliwia normalne poruszanie się, nie mówiąc o grze na wysokim poziomie.

Teraz najważniejsze to dbać o siebie. Wolę poświęcić więcej czasu na leczenie i mieć pewność, że w przyszłości nie będę miał problemu, niż próbować jak najszybciej wrócić na kort, co mogłoby się skończyć kolejnymi kłopotami zdrowotnymi. Nie wiem, jak długo to potrwa. Na razie mój sezon się skończy – stwierdził sportowiec.

Warto przypomnieć, że Jeremy Chardy był bliski zdobycia medalu w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Z turnieju odpadł dopiero w ćwierćfinale, w którym przegrał z mistrzem, Niemcem Alexandrem Zverevem.