0

Gwiazda TVN Dorota G. z zarzutami! Wystawiała lewe faktury…

Share

Znana prezenterka TVN usłyszała zarzuty wykorzystywania fałszywych faktur o łącznej kwocie 35 tysięcy złotych. Dorota G. nie przyznaje się do winy.

Kolejna gwiazda podejrzana w śledztwie w sprawie agencji eventowej, która wystawiała faktury poświadczające wykonanie fikcyjnych usług. Jak informuje TVP Info, poza Janem B. oraz Tomaszem O. zarzuty w sprawie usłyszała dziennikarka Dorota G.

Fałszywe faktury miały dotyczyć obsługi wydarzeń, które rzeczywiście się odbyły, jednak po stronie prezenterki “nie było kosztów z tych faktur”. Podczas rozmowy z Plejadą sprawę skomentował Rzecznik Prasowy Prokuratury Marcin Saduś.

To nie jest tak, że ta pani jest oskarżona. Mogę jedynie powiedzieć, że ta osoba, o której pisze jeden z portali, ma status podejrzanego w śledztwie, które jest w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie – powiedział.

Zarzuty usłyszał również menedżer Doroty G. To właśnie on miał posługiwać się fałszywą dokumentacją, Teraz dziennikarce grozi kara grzywny, a nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Prezenterka TVN postanowiła zabrać głos w sprawie. Na swoim instagramowym profilu opublikowała oficjalne oświadczenie. Dorota G. twierdzi, że nie uczestniczyła w żadnym finansowym oszustwie.

Padłam ofiarą pewnych osób, które, wykorzystując moje zaufanie […] i opiekując się prowadzoną przeze mnie działalnością, użyły jej do swoich własnych, nagannych czynów. Nigdy nie widziałam dokumentów, które zostały mi przez te osoby podłożone – bez mojej wiedzy i woli. Czuję się nie tylko niewinna – nigdy nie fałszowałam żadnych faktur – ale i pokrzywdzona tą sytuacją – czytamy.