7

Gwiazdor FC Barcelony nagle kończy karierę! Poważne problemy ze zdrowiem

Share

To dla mnie bardzo trudny czas. Lekarze powiedzieli mi, że najlepiej będzie, jeśli zakończę karierę – mówił Sergio Aguero na specjalnej konferencji prasowej, na której to ogłosił zakończenie piłkarskiej przygody.

Przypomnijmy, Argentyńczyk od 30 października nie grał w piłkę i nie trenował. Powodem były problemy zdrowotne, które pojawiły się podczas meczu FC Barcelony z Deportivo Alaves. Wówczas to zawodnik zgłosił, że nie jest w stanie kontynuować spotkania. Położył się na ziemię i trzymał za klatkę piersiową, wyraźnie pokazując, że odczuwa tam ból.

Według szczegółowych badań, które przeszedł Aguero, problemem było serce. Wada okazała się na tyle duża, iż całkowicie uniemożliwiła zawodowe uprawianie sportu.

Zrobiłem wszystko, co było możliwe, by podtrzymać nadzieję o powrocie, ale od początku nie było jej wiele. Od kiedy dostałem informację o swoim stanie sytuacja była trudna. Po pierwszym badaniu lekarze powiedzieli, że o powrót będzie bardzo ciężko. Miałem jeszcze nadzieję, ale po paru dniach się uspokoiłem i wiedziałem już, że nie będę mógł kontynuować gry – mówił w trakcie konferencji Segio Aguero.

Niestety, to nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie, gdy nagle piłkarze odczuwali problemy z sercem bądź płucami. Zaledwie kilka dni temu zawodnik Manchesteru United, Victor Lindelof musiał opuścić boisko ze względu na poważne problemy z oddychaniem.

Źródło: fcbarcelona.com