0

Gwiazdor filmów Vegi został zatrzymany przez CBŚ! Grozi mu do 15 lat więzienia

Share

Aktor i scenarzysta filmów Patryka Vegi Grzegorz B. został zatrzymany! Mężczyzna ukrywał się w skrytce w saunie. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Grzegorza B. wystąpił w roli aktora w takich filmach Patryka Vegi jak „Bad Boy” i „Polityka” oraz jest scenarzystą filmu „Pętla”. O jego problemach z prawem było głośno już na początku zeszłego roku. Mężczyzna został zatrzymany w styczniu 2021 roku. Grzegorz B. usłyszał wówczas zarzuty dotyczące płatnej protekcji, obrotu znacznymi ilościami substancji psychotropowych, nielegalnego posiadania broni palnej oraz nakłaniania do pobicia.

Po spędzeniu trzech miesięcy w areszcie współpracownik znanego reżysera został z niego zwolniony, po czym ukrył się przed organami ścigania. W związku z tym Grzegorz B. był poszukiwany listem gończym, a następnie również na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Teraz został znowu zatrzymany przez CBŚ.

W wyniku podjętych intensywnych działań, weryfikacji kolejnych informacji policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie województwa podkarpackiego – cytuje rzeczniczkę CBŚP podinsp. Iwonę Jurkiewicz serwis Interia.

Jak się okazało, Grzegorz B. ukrywał się specjalnej skrytce przygotowanej w pomieszczeniu sauny.

Funkcjonariusze CBŚP po ściągnięciu drewnianej zasłony siedziska sauny znaleźli ukrywającego się Grzegorza B., który został zatrzymany – dodała Jurkiewicz.