0

Hana Mazi Jamnik nie żyje. Miała zaledwie 19 lat

Share

Smutne wieści przekazał Słoweński Związek Narciarski (SZS). Podczas przygotowań w Norwegii w tragicznym wypadku zginęła zaledwie 19 letnia Hana Mazi Jamnik, reprezentantka Słowenii w nartorolkach.

Hana Mazi Jamnik to mistrzyni świata, w 2021 roku wywalczyła ten tytuł w kategorii jazdy na nartorolkach. Złoto zdobyła na 10 km stylem dowolnym. Zdobyła także srebro na 13 km klasykiem.

W tym roku po raz pierwszy w karierze znalazła się w kadrze A reprezentacji Słowenii, wraz z którą poleciała do Norwegii na zgrupowanie.

Potrąciła ją ciężarówka

Do tragedii miało dojść podczas treningu na nartorolkach, w pewnym momencie została potrącona przez ciężarówkę. Według informacji norweskich mediów 19-latka została przetransportowana helikopterem do szpitala w Stavanger. Mimo, że lekarze walczyli o jej życie, nie udało się jej uratować.

„W tej chwili nasze wszystkie myśli są z rodziną, której składamy najgłębsze wyrazy współczucia. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny i członków kadry narodowej, którzy są wstrząśnięci tym wydarzeniem” – przekazał z kolei w komunikacie Słoweński Związek Narciarski.