0

HIT KoronaABSURDÓW! Dasz się ukłuć to dostaniesz … śledzia!

Share

Darmowe hamburgery, piwo, jointy… to wszystko nic w porównaniu z nagrodą za ukłucie, które proponują lokalne władze w Holandii. To właśnie tam, w zamian za przyjęcie ukłucia można otrzymać … darmowego śledzia.

GGD i władze lokalne znają najlepiej charakterystykę swojego regionu, mają także ogromny potencjał organizacyjny, aby podjąć takie działania – mówił minister zdrowia Holandii, De Jonge.

Takie stanowiska polityków to nic nowego, jednak tym razem, wspominane lokalne władze postanowiły na bardzo „innowacyjne” kroki, które mają zachęcać do ukłucia.

Jak informuje portal NOS w mieście Ijmuiden, w prowincji Holandia Północna, każdy kto zdecyduje się na przyjęcie ukłucia będzie mógł otrzymać darmowego śledzia.

To jednak nie wszystko. Sam śledź może być niewystarczający, a więc należy stworzyć jeszcze „milsze” warunki do wakcynacji. Rzecznik GGD w Amsterdamie zapowiedział, że w najbliższym czasie przygotowane zostaną specjalne podkłady muzyczne.

Według dziennikarzy NOS to nie pierwsze tego typu zabiegi. Wcześniej „koncertów” można było słuchać w punktach ukłuć w mieście Utrecht. Osoby, które odczekiwały 15 minut po szczypawce mogły posłuchać muzyki, co miało wpłynąć na ich pozytywny nastrój.