0

HIT! Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego OBKLEJA FOLIĄ miasto, by walczyć z koronawirusem! „Pierwsi na świecie”

Share

Panika przed koronką trwa w najlepsze. Nikt jednak nie przypuszczał, że do obrony przed tzw. pandemią w ruch pójdzie… folia. Jak poinformowała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, miasto jest obklejane certyfikowaną folią antywirusową. Projekt ma zostać zakończony w połowie maja.

Przeciwnicy restrykcji nazywani są pogardliwie „foliarzami”. Tymczasem to właśnie w imię walki z koronką całe miasto zostanie obklejone folią antywirusową, o czym poinformowała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

– Chcemy by mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogli czuć się bezpiecznie. Będziemy pierwszym miastem na świecie, które zabezpieczy miejską przestrzeń publiczną innowacyjną, antywirusową folią. To nasz sposób na walkę z wirusem Covid-19, ale i bakteriami oraz innymi drobnoustrojami – napisała na Facebooku prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

Jak podkreśliła, foliowaniem miasta zajmuje się firma Professional, która „wprowadziła na polski rynek rewolucyjną folię PURE ZONE”.  – To certyfikowana, bezbarwna folia z aktywnymi jonami srebra. Posiada udowodnione właściwości wirusobójcze i bakteriostatyczne. Firma gwarantuje działanie folii 24h/7dni w tygodniu nawet przez 5 lat – chwaliła folię prezydent Klimek.

Na pierwszy ogień poszedł miejski żłobek, następne mają być przedszkola i szkoły podstawowe. – Folia trafi również do Ostrowskiego Centrum Kultury, Areny Ostrów oraz Centrum Przesiadkowego. Dodatkowo, w ramach współpracy, firma zdecydowała się zabezpieczyć Centra Obsługi Interesanta, Basen Miejski, Stadion Miejski (miejsca wyznaczone), Klub Seniora, Dzienny Dom Senior +, parkomaty, przyciski sygnalizacji świetlnej, toalety publiczne, kierownice rowerów miejskich, przestrzeń obsługi klienta w spółkach miejskich oraz, pilotażowo, jeden z miejskich autobusów – wylicza prezydent Beata Klimek.

Foliowanie Ostrowa Wielkopolskiego już trwa i – wedle zapowiedzi prezydent miasta – potrwa ono do połowy maja.