0

HIT! Propaganda TVP lepsza niż w PRL! To po prostu trzeba zobaczyć

Share

Do Polski docierają pierwsze statki z zamówionym węglem z Indonezji, Kolumbii i RPA – ogłasza kanał TVP Info w iście podniosłym tonie. Propaganda telewizji publicznej zdecydowanie przegania już tą z czasów PRL.

Przypomnijmy, kilkanaście dni temu premier Mateusz Morawiecki ogłosił, iż zlecił spółkom skarbu państwa pilny zakup węgla z kilku kierunków m.in. Kolumbii oraz RPA. Dzięki temu, bezpiecznie mają czuć się prywatni odbiorcy tego produktu w Polsce.

Jak państwo widzicie, w tym momencie trwa właśnie rozładunek tego węgla. Na pokładzie tej jednostki przypłynęło około 58 tysięcy ton węgla. To co warto podkreślić, to pierwsza dostawa węgla dla polskiej energetyki i pierwsza dostawa z RPA. Kolejne dostawy zaplanowane zostały już na sierpień – mówi reporterka TVP Info opowiadająca o transporcie.

Propagandowy materiał na twitterze skomentował m.in. przedstawiciel Konfederacji, Sławomir Mentzen.

Gdy w PRL relacjonowali tak przybycie statków z pomarańczami z Kuby, to sytuacja była mniej absurdalna, bo w Polsce pomarańcze nie rosną, ale węgla to mieliśmy mieć na 200 lat… – napisał.

Faktycznie, trzeba przyznać, że materiał ma bardzo wiele podobieństw do wspomnianych dostaw pomarańczy na okres świąteczny i noworoczny w czasie Polski Ludowej.