0

HIT! Tak białoruska telewizja mówi o Polakach! Bieda, aż piszczy…

Share

Białoruska telewizja państwowa lubi, od czasu do czasu, wrzucić materiał który określić można „propagandowym hitem”. Według redakcji tamtejszego serwisu informacyjnego, Polacy zbiednieli tak bardzo, że masowo wyjeżdżają na Białoruś na zakupy.

Prezenterka w swoim materiale opowiada o masowych „pielgrzymkach” Polaków na Białoruś. Nasi rodacy są przerażeni drożyzną i brakiem produktów, w związku z tym, mają kierować się właśnie do wschodniego sąsiada. Tekst okraszony był obrazkiem ciągnących się kolejek do granicy.

Strach przed głodną zimą pcha Polaków na zakupy do Białorusi. Ogromne kolejki oczekujących na wjazd do naszego kraju obserwujemy od piątku. Świadkowie piszą, że mieszkańcy sąsiedniego państwa są gotowi spędzić kilka dni w drodze, by kupić białoruskie produkty – mówi dziennikarka.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy taki przypadek, gdy władze na Białorusi przekonują społeczeństwo, iż w innych krajach panuje ogromna bieda. Niedawno sam prezydent Aleksander Łukaszenka wspominał w tej sposób o Ukraińcach.

Oni byli tacy szczęśliwi, weseli. Żyli w zamożnym świecie, wszystko u nich było. I gdzie są dzisiaj? Stoją wzdłuż granicy i proszą o wpuszczenie na Białoruś. Żeby im kupić kaszę gryczaną. Tam kaszy, soli nie ma, o sól nas proszą – przekonywał.