3

Horban powraca i straszy Omikronem! „Nadciąga tsunami! Zabraknie nawet stadionów”

Share

W ciągu kilku tygodni do szpitali może trafić nawet milion osób zakażonych covidem – mówi prof. Andrzej Horban w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Jeden z najpopularniejszych „korona ekspertów” twierdzi, że już niedługo w kraju nastąpi fala Omikrona.

Przewodniczący Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim wprost stwierdza, że wszystkie osoby niezaszczepione w najbliższym czasie zachorują.

Jeśli mówimy o tym, że około 12 milionów Polaków się nie zaszczepiło i wszystkie, powtarzam, wszystkie te osoby zakażą się nowym wariantem, to statystycznie 5-10 procent z nich tafi do szpitala. Czyli powinniśmy położyć około milion osób. Nawet jeśli rozłoży się to w czasie kilku miesięcy, to i tak oznacza to, że możemy potrzebować nie 20 tysięcy łóżek covidowych, ale 50-60 tysięcy. Nie mówiąc już o tym, skąd weźmiemy lekarzy i pozostały personel medyczny – podkreślił.

Zdaniem prof. Horbana w ciągu trzech do sześciu tygodni nowa mutacja zdominuje zakażenia w Polsce.

W polskich szpitalach leży ok. 20 tys. osób, za chwilę nałożą się na to dziesiątki tysięcy nowych pacjentów. Zabraknie nawet stadionów. Mamy przy tym dzieci. Dzieci są praktycznie nieszczepione, a chorują. Przez to chorują całe rodziny. W końcu stycznia naprawdę będziemy mieli problem. A mówiąc wprost: możliwy jest dramat, jakiego dawno nie widzieliśmy – stwierdził.

Źródło: Interia.pl