4

Horban się wygadał! Będą DUŻE zmiany w noszeniu maseczek

Share

Andrzej Horban zaliczył mocną wpadkę. Podczas czwartkowej konferencji główny doradca rządu do spraw pandemii koronawirusa chciał dać do zrozumienia, że wkrótce wejdą zmiany w noszeniu maseczek?

 

1 lipca odbyła się ważna konferencja prasowa z udziałem Michała Dworczyka, Michała Kuczmierowskiego i Andrzeja Horbana w sprawie walki z pandemią. Podczas spotkania szef KPRM m.in. przyznał, że Polacy nie chcą się szczepić oraz przypominał o starcie rządowej loterii szczepionkowej. Tymczasem profesor Horban podjął temat maseczek.

Już na początku konferencji główny doradca rządu do spraw pandemii demonstracyjnie zdjął maseczkę i stwierdził, że może, bo jest w pełni zaszczepiony. Mówił też, że osoby zaszczepione, które zachowują dystans społeczny, nie muszą nakładać maseczkę ochronną w przestrzeniach zamkniętych. Przepisy jednak mówią coś innego.

W Polsce wciąż obowiązuje zakrywanie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych oraz w przestrzeniach otwartych w przypadku gdy nie możemy zachować dystansu społecznego.