3

Horban znów szaleje i straszy Polaków! 20-30 tysięcy zakażeń! „Piątej fali nie będzie…”

Share

Jeżeli jest zimno i deszcz pada to siedzimy w pomieszczeniach zamkniętych i chuchamy na innych obywateli. Jeśli chuchamy na innych obywateli, to transmisja będzie większa – mówił w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Andrzej Horban.

Główny doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. COVID-19 udzielił komentarza w związku z przekroczeniem liczby 1000 zakażeń na dobę. Zdaniem eksperta to początek nagłych i znaczących wzrostów.

Myślę, że pod koniec października może być więcej niż 5 tysięcy zakażeń. Ale to jest troszeczkę wróżenie z fusów. Problemem nie jest liczba zakażeń, problemem jest liczba osób, które zachorują, a które są w starszym wieku i nie są zaszczepione. Te osoby będą kierowane do szpitala i te osoby będą, niestety, umierały – mówił wirusolog.

Jako, że prof. Horban słynie z odważnych, często szokujących stwierdzeń dotyczących rozwoju pandemii, również i tym razem „ekspert” postanowił podzielić się prognozami na kolejne tygodnie.

Myślę, że to będzie rząd 20-30 tysięcy zakażeń [na dobę], góra – podkreślił.

Co ciekawe, „rewelacje” na temat obecnej już w Polsce czwartej fali nie były jedynymi prognozami o które postarał się doradca premiera Morawieckiego. Zdaniem prof. Andrzeja Horbana będzie to ostatnia fala pandemii w Polsce i z „piątą” nie będziemy już mieli do czynienia.

Większość osób, które się nie zaszczepiła, teraz zachoruje. Ta fala wiosną będzie znacznie łagodniejsza – ocenił.

Źródło: Wirtualna Polska