0

Horror! 38-letnia Polka porwana i torturowana w Tunezji! Planowano wyłudzić okup

Share

Polka została porwana i przetrzymywana w Tunezji. 38-letnia kobieta poznała swojego porywacza przez Internet.

38-latka poznała w sieci mężczyznę z Tunezji, z którym przez długi czas utrzymywała kontakt. W końcu postanowiła wybrać się na wakacje i poznać swojego “kolegę” z sieci. Niestety na miejscu zaczął się prawdziwy horror!

Polka została uprowadzona i przetrzymywana w Tunezji. Sprawca miał ją torturować. Na szczęście kobiecie udało się skontaktować się z polską policją. Jak się okazało, kilka lat temu 39-latka była świadkiem w sprawie kryminalnej, więc w jej telefonie został zapisany numer do śledczego z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach.

Śledczy szybko ustalili gdzie dokładnie znajduje się 38-latka i natychmiast powiadomili ambasadę w Tunezji, a następnie dotarli do Interpolu.

Tamtejsze służby znalazły 38-latkę i zatrzymały jej oprawcę. Z informacji, jakie przekazała polskim śledczym ambasada w Tunezji, kobieta była porwana i przetrzymywana oraz bita – informuje śląska policja.

Kobieta już wróciła do Polski. W sprawie śledczym pomogła fundacja “La Strada”, która zajmuje się pomocą ofiarom handlu ludźmi.