0

Hotelarze mówią dość! Będą przyjmować „chorych na lockdown”

Share

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Mimo obowiązujących obostrzeń hotelarzy przyjmą gości z otwartymi ramionami, działając “w sposób odpowiedzialny i zgodny z prawem”.

 

Pandemia Covid-19 trwa już od ponad roku. Jedną z najbardziej poszkodowanych branż w czasach koronawirusa jest branża hotelarska, ponieważ mogli działać w tym czasie tylko w krótkich okresach.

Hotelarzy liczyli, że zaczną zarabiać od majówki. Jednak minister zdrowia Adam Niedzielski w Radiu ZET, zniesienia zakazu działania hoteli, restauracji oraz klubów fitness przewidziane na samym końcu planu rozmrażania gospodarki.

Jak informuje prezes Polskiej Izby Hotelarzy Marek Łuczyński, wiele obiektów świadczy usługi jako podmioty lecznicze, co jest aktualnie dozwolone. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce będą mogli gościć osoby poddające się rekonwalescencji.

Wszystko wskazuje na to, że majówka się po prostu odbędzie. Restrykcje stają się w coraz większym wymiarze fikcją. PIH wyjdzie w ciągu 2-3 dni ze specjalną ofertą dla hotelarzy, którzy będą chcieli w sposób legalny otworzyć się już na majówkę. Pomożemy hotelarzom w sposób odpowiedzialny i zgodny z prawem otworzyć się na długi weekend majowy – powiedział w rozmowie z next.gazeta.pl.