2

Ile osób zmarło po szczepieniu? Ministerstwo Zdrowia UJAWNIA dane

Share

Ministerstwo Zdrowia ujawnia, ile nastąpiło zgonów po szczepieniu na koronawirusa w Polsce. Zaskakujące dane.

 

Program szczepień przeciw koronawirusa wciąż trwa na całym świecie. Wiele osób mają obawy z powodu skutków ubocznych po przyjęciu preparatu. Ministerstwo zdrowia postanowiło ujawnić, ile naprawdę zdarza się zgonów po szczepieniu na Covid.

Do tej pory najniższy odsetek zgonów odnotowano po szczepieniu preparatem Johnson & Johnson. Natomiast najwyższy po preparacie koncernu Pfizer. Jak tłumaczą eksperci, wynika to z tego, że Pfizerem szczepi się znacznie więcej osób, więc statystyka nie świadczy negatywnie o preparacie.

To, że po Pfizerze wystąpiło najwięcej zgonów, wynika z faktu, że jest to szczepionka, którą zaszczepiło się najwięcej osób. Jej pierwszą dawkę przyjęło prawie 8 mln osób, czyli niemal połowa wszystkich, którzy się w Polsce zaszczepili. AstraZenekę przyjęło zaś niecałe 2,5 mln osób – wyjaśnia komentujący te dane portal abczdrowie.

Łącznie w Polsce po szczepieniu przeciw koronawirusa zmarło 0,011 proc. osób bez chorób współistniejących oraz 0,036 proc. pacjentów, którzy mieli takie choroby.