0

Ile zarabia Paulo Sousa? Kwota robi wrażenie!

Share

Reprezentacja Polski nie zdobyła wystarczająco dobrych rezultatów na Euro 2020. Mimo to wiadomo, że Paulo Sousa nie zostanie zwolniony z posady selekcjonera. Teraz wyszło jaw, ile zarabia trener. Kwota powala z nóg!

 

Obecnie uwaga całej Europy skupiona jest na tegorocznych rozgrywkach piłkarskich Euro 2020. Jak dotychczas Reprezentacja Polski nie osiągnął wielkich sukcesów. Mimo to trener Biało-Czerwonych może liczyć na duże zarobki.

Przypomnijmy, 21 stycznia na miejscu selekcjonera Reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka zastąpił Paulo Sousa. Portugalczyka osobiście wybrał prezes PZPN Zbigniew Boniek. Jak się okazało, trener polskiej drużyny jest w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających trenerów na Euro.

Portugalczyk zarabia trochę ponad 70 tysięcy euro, (ok. 850 tys. rocznie), a jego sześcioosobowy sztab kosztuje 80 tysięcy euro. Daje to łącznie ok. 150 tysięcy euro miesięcznie – czytamy w “Fakcie”.

Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowił zabrać głos w sprawie. Zbigniew Boniek pokreślił, że Portugalczyk może liczyć na większe zarobki niż Jerzy Brzęczek, ponieważ na tyle zasługuje.

Paulo Sousa zarobi trochę więcej niż poprzedni selekcjoner. Leo Beenhakker w dawnych czasach zarabiał trochę mniej, ale absolutnie nie jest to żadnym problemem. Trenerzy zarabiają tyle, na ile zasługują – tłumaczył w programie “Gość Wydarzeń” w Polsacie News.