0

Ile zarabiają najemnicy w wojskach Putina? Ujawniono konkretne kwoty

Share

Urząd Miasta Groznego poinformował o warunkach jakie muszą spełniać chętni, aby wstąpić w szeregi armii walczącej na Ukrainie. Tym samym do wiadomości publicznej trafiły dane dotyczące zarobków „ochotników”.

Według władz miasta, aby móc uczestniczyć w „operacji specjalnej” na Ukrainie, chętni muszą spełnić kilka podstawowych kwestii związanych z umiejętnościami fizycznymi.

Do służby przyjmowani są tylko mężczyźni w wieku 23-40 lat z obywatelstwem Federacji Rosyjskiej. Osoby muszą być zdrowe fizycznie i psychicznie oraz jak to określono, znajdować się w dobrej kondycji bez chorób przewlekłych i nadwagi.

Ciekawszą kwestią są jednak apanaże proponowane za udział w walce wraz z czeczeńskimi batalionami. Jak napisano, podróż, wyżywienie i zakwaterowanie są opłacane przez Urząd Miasta Groznego. Ochotnicy przez 10 dni są szkoleni przez specjalistów z Rosyjskiego Specnazu, a następnie otrzymują niezbędny sprzęt.

W dniu przystąpienia do służby, wyjazdu na Ukrainę, do ręki otrzymuje się 300 tysięcy rubli, czyli przy obecnym kursie 18626 złotych.

Nie ma jednak informacji, jaki żołd proponowany jest żołnierzom uczestniczącym w walkach.

Źródło: Chechenyatoday.com