Polska ZAATAKOWANA przez Rosjan! Skandaliczne kłamstwa. Ambasada RP reaguje

Władimir Putin fot. flickr.com

Władimir Putin fot. flickr.com

Dzień Zwycięstwa to idealna okazja do prezentacji „swojej” wersji historii! Kolejny raz przedstawiciel rosyjskich władz postanowił podzielić się ze światem „przemyśleniami” na temat II Wojny Światowej. Nie zabrakło miejsce na kłamstwa o Polsce.

„ZSRR został wciągnięty do wojny przeciwko najsilniejszej armii Europy, wojskom, które nie wiedziały co to porażka…Razem z ‘niezwyciężoną’ niemiecką armią swoje siły przeciwko ZSRR zwarły wojska prawie całej europy. Sojusznikami Hitlera były Węgry, Bułgaria, Rumunia, Finlandia, Słowacja i Włochy. Przemysły Polski, Austrii, Francji i Czech aktywnie zaopatrywały niemieckie siły zbrojne – napisał Anwar Azimow, ambasador Rosji w Chorwacji.

Na tak postawione „tezy” natychmiast zareagowała Ambasada RP w Zagrzebiu. W komunikacie mogliśmy przeczytać m.in., iż „Ambasada Rosji w Zagrzebiu niestety ponownie mija się z prawdą”.„Polska nigdy nie była sojusznikiem hitlerowskich Niemiec, w przeciwieństwie do ZSRS. Pozwolimy sobie przypomnieć tylko podpisany w Moskwie pakt Ribbentrop-Mołotow, który przyczynił się do wybuchu II wojny światowej – najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości – której rocznicę zakończenia dziś obchodzimy” – czytamy na oficjalnym profilu facebookowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *