Skandal. NIE KUPISZ już tych papierosów! Od 20 maja jest zakaz dla MENTOLI!

NIE KUPISZ już tych papierosów! Biegnij szybko sklepu!

NIE KUPISZ już tych papierosów! Biegnij szybko sklepu!

Po raz kolejny rząd zakazuje nam przyjemności. Palacze papierosów w Polsce od 20 maja 2020 roku, którzy lubią sobie zapalić mentola mają problem! Od 20 maja jest zakaz sprzedawania papierosów mentolowych…dla naszego dobra.

Palacze papierosów, a dokładniej tych o smaku mentolowym i popularnych „klikanych”, czyli z kulką, mają nie lada orzech do zgryzienia. Już 20 maja 2020 takie produkty (wyjątkiem będą cygara i cygaretki mentolowe, e-papierosy i podgrzewacze tytoniu) znikną z polskich półek sklepowych zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej.

W założeniu w ten sposób więcej osób ma rzucić palenie papierosów, a młodzi rzadziej po nie sięgać. Z badań jednak niemal jednoznacznie wynika, że tak się nie stanie – 80 proc. badanych Polaków nie wierzy, że to pomoże.– Zakaz niczego nie zmieni – ocenia profesor Dominika Maison z Uniwersytetu Warszawskiego, biorąca udział w akcji informacyjnej #Zakazmentoli.

– Często, gdy czegoś nam się zakazuje, działamy na przekór. Nie wpłynie to też na młodych ludzi, którzy po używki nie sięgają, bo one smakują, tylko jest to wyraz buntu, przynależności do jakiejś grupy czy zamanifestowanie dorosłości.

W naszym kraju mentole stanowią blisko 30 proc. całego rynku. Jeżeli się je zabierze, Polacy nie zrezygnują z palenia – blisko 20 proc. deklaruje, że będzie kupować papierosy na czarnym rynku, a więc nielegalnego pochodzenia, bez wpływów do budżetu i bez kontroli, co jest ryzykiem dla zdrowia i życia konsumentów.

Polska jest liderem w konsumpcji papierosów mentolowych, wiec niestety zakazy zabolą wielu Polaków. Po raz kolejny władza decyduje co nam wolno…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *