Kolejna afera PiS! Rząd PRZEPŁACAŁ za testy na koronawirusa. Zarabiała firma związana z PiS

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ostro o Polakach. Foto: print screen TVP Info/ wikimedia

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ostro o Polakach. Foto: print screen TVP Info/ wikimedia

Kilkadziesiąt milionów złotych polski, tyle stracili Polscy podatnicy na handlu testami na koronawirusa z udziałem rządu i powiązanej z PiS firmy. Jak się okazuje, poznańska firma Argenta sprzedawała tureckie testy nawet 6 razy drożej! Rząd ignorował tańsze testy z Polski!

Dotarliśmy jednak do danych tej firmy, które wskazują, że w marcu Turcy sprzedawali Argencie testy za niecałe 34 zł za sztukę.

Z kolei Argenta dostarczała rządowi testy po różnych cenach. Jak przyznało nam Ministerstwo Zdrowia, najniższa cena za jeden test wynosiła 124 zł, a najwyższa – 209 zł. To oznacza, że Argenta sprzedawała rządowi testy od trzech do sześciu razy drożej niż kupowała je u producenta – czytamy w tekście opublikowanym przez Onet.plOczywiście, nie dziwić może fakt, że wspomniana Argenta powiązana jest ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości.

Założyciel Argenty jest znany nie tylko z biznesowej, lecz również politycznej aktywności. Udziela się m.in. w Akademickim Klubie Obywatelskim (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdzie jest członkiem zarządu oraz trzyosobowej komisji rewizyjnej. – AKO to środowisko ściśle związane z PiS, sympatyzujące z takimi politykami jak Antoni Macierewicz. A do tego jest ultrakatolickie. Kiedy w polityce toczy się spór, AKO staje po stronie partii rządzącej – czytamy w tekście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *