Sondaż. Prezydent Duda zwycięzcą obu tur wyborów. Trzaskowski z beznadziejnie niskim wynikiem!

Andrzej Duda i Rafała Trzaskowski. Foto: print screen TVP Info

Andrzej Duda i Rafała Trzaskowski. Foto: print screen TVP Info

No i po raz kolejny widzimy, jak Andrzej Duda wygrywa zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze wyborów. Tak wynika z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. W pierwszej turze Duda zdobywa 42,7 proc. głosów, a Trzaskowski – 28,4 proc. W drugiej turze wygrywa prezydent Duda z nieznaczną przewagą.

Jak wynika z najnowszego sondażu, Andrzej Duda wygrywa zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze wyborów – wynika z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. W pierwszej turze Duda zdobywa 42,7 proc. głosów, a Trzaskowski – 28,4 proc. W drugiej turze wygrywa prezydent Duda 50,6 proc. do 49,4 proc.

Co ciekawe obaj kandydaci tracą minimalnie poparcie w pierwszej turze. Wynik Dudy jest o 1,9 pkt proc. słabszy niż w badaniu sprzed tygodnia. Trzaskowski w tym okresie stracił 0,9 pkt proc. głosów.Według sondażu Estymatora w pierwszej rundzie na podium znajdzie się jeszcze kandydat niezależny Szymon Hołownia z wynikiem – 10,3 proc. (wzrost poparcie o 1,4 pkt proc.).

Inni kandydaci notują jednocyfrowe poparcie. Krzysztof Bosak ma 7,6 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 6,3 proc., a Robert Biedroń – 3,6 proc.. Marek Jakubiak, Stanisław Żółtek, Paweł Tanajno, Waldemar Witkowski i Mirosław Piotrowski mają poparcie niższe niż 0,5 proc. — napisało „Do Rzeczy” na swoich stronach internetowych.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w II turze. Kto wygra?

Do drugiej tury – według sondażu – wchodzą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Z badania wynika, że to urzędujący prezydent mógłby liczyć na 50,6 proc. głosów poparcia, natomiast kandydat Koalicji Obywatelskiej na 49,4 proc. „Do Rzeczy” zauważa: „W porównaniu z badaniem sprzed tygodnia Duda traci 0,3 pkt proc., a Trzaskowski dokładnie tyle samo zyskuje”.

Z sondażu wynika też, że frekwencja wyborcza wyniosłaby 61 proc.

Sondaż przeprowadzono w dniach 24–25 czerwca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1031 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jakiego kandydata.

dorzeczy.pl/ PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *