Najnowszy ranking. Zobacz komu najbardziej ufają Polacy? Andrzej Duda z super wynikiem!

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki. Foto: Instagram/ print screen TVP Info

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki. Foto: Instagram/ print screen TVP Info

Najnowszy ranking zaufania znowu pokazał, że Polacy popierają Andrzeja Dudę. Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki znaleźli się na czele rankingu zaufania do polityków. Co ciekawe trzecie miejsce zajął minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak pokazują najnowsze badania CBOS, prezydentowi Dudzie ufa 56 proc. respondentów (36 proc. mu nie ufa). Premierowi Morawieckiemu ufa 53 proc. badanych (35 proc. nie). Z kolei ministrowi Szumowskiemu ufa 49 proc., natomiast 31 proc. mu nie ufa.

Kolejne miejsca w tym zestawieniu zajęli: minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (41 proc. mu ufa, 39 proc. nie), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (40 proc. mu ufa, 26 proc. nie), prezes PiS Jarosław Kaczyński (40 proc. pozytywnych wskazań i 48 proc. negatywnych), marszałek Sejmu Elżbieta Witek (32 proc. jej ufa, 26 proc. nie) i szef Porozumienia Jarosław Gowin (32 proc. pozytywnych wskazań i 34 proc. negatywnych).Komu Polacy nie ufają najbardziej?

Otóż okazuję się, że politykiem, któremu Polacy nie ufają najbardziej, jest poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke (56 proc. mu nie ufa, 17 proc. ufa). Z kolei najmniejszą rozpoznawalnością cieszy się szef KPRM Michał Dworczyk (51 proc. respondentów go nie zna).

W komentarzu do wyników sondażu CBOS podkreśla, że notowania większości polityków utrzymują się na poziomie z przełomu maja i czerwca.

„Żaden z polityków nie zyskał na zaufaniu społecznym. Stracili w ocenie badanych minister zdrowia Ł. Szumowski oraz wicepremier i minister rozwoju J. Emilewicz” – czytamy.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 15–25 czerwca 2020 roku na próbie liczącej 1378 osób.

Źródło: CBOS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *