Jakubiak poparł Andrzeja Dudę! „Ma poparcie miażdżącej większości”

Marek Jakubiak i Andrzej Duda. Foto: Instagram/ Twitter

Marek Jakubiak i Andrzej Duda. Foto: Instagram/ Twitter

Prezydent Andrzej Duda będzie oficjalnie popierany w drugiej turze przez Federację dla Rzeczypospolitej – poinformował lider partii Marek Jakubiak. Wyjaśnił, że Duda jest dla „miażdżącej większości” członków i sympatyków FdR „bardzo bliski”, gdyż poparło go 80 proc. ankietowanych działaczy.

– Niezmiernie dumny jestem z tego, że tak miażdżącą większością członkowie i sympatycy Federacji dla Rzeczypospolitej postanowili określić bez zbędnych komentarzy, że wśród dwóch kandydatów, jeden jest im bardzo bliski – to jest Andrzej Duda. Andrzej Duda będzie oficjalnie popierany przez Federację dla Rzeczypospolitej – oświadczył Jakubiak podczas konferencji prasowej przed Pomnikiem Armii Krajowej przed Sejmem.

Jak dodał, „możemy się zgadzać, możemy się nie zgadzać, możemy mówić, że Andrzej Duda ma wady, ma zalety, bo tak jest, każdy ma wady i zalety”.– Natomiast z wyboru, i do tego pomiędzy panem Trzaskowskim, który nie wie, czy LGBT będzie, jak w Warszawie, sztandarowym projektem włodarza, który nie wie, czy ustawa 447, czyli dotycząca wypłacenia bezspadkowego mienia, będzie przedmiotem działalności prezydenta, czy nie będzie, bo nie wie, to wybieramy Andrzeja Dudę, który w jasny sposób deklaruje i mówi »tak« albo »nie« bez żadnych kombinacji i konfabulacji” – uzasadniał decyzję polityk.

Jakubiak dodał, że jako warszawiak „już zna” Trzaskowskiego i ocenił, że ze zgłoszonych przez niego podczas „przedwyborczego festiwalu obietnic” ponad 70 postulatów, zrealizował „tylko cztery” – „te, które wynikały z kwestii ideologicznych”.

Jakubiak stwierdził, że „jeżeli tak jest, to po co nam prezydent Warszawy, skoro kierowców zatrudnia niemiecka firma”. – Po co nam prezydent Rzeczpospolitej, jak mamy kanclerza Niemiec? – pytał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *