Andrzej Strzelecki nie żyje. Aktor zmarł na raka

Andrzej Strzelecki nie żyje

Andrzej Strzelecki nie żyje

To smutna wiadomość dla fanów serialu „Klan”. Andrzej Strzelecki, reżyser, aktor teatralny i filmowy zmarł w wieku 68 lat. Artysta przegrał walkę z nowotworem. Informację o śmierci aktora potwierdziła w Polsat News jego córka.

„Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli” – poinformował w tym roku aktor, który zbierał na leczenie w Stanach Zjednoczonych. W pomoc włączyły się gwiazdy i studenci Strzeleckiego z Akademii Teatralnej w Warszawie.

Andrzej Strzelecki to aktor, satyryk, reżyser teatralny, wykładowca Akademii Teatralnej i były rektor uczelni. Autor scenariuszy sztuk i musicali. W 1974 r. ukończył Wydział Aktorski warszawskiej PWST, a w 1978 r. – Wydział Reżyserski. W 2004 r. zdobył tytuł profesora sztuk teatralnych.W latach 1974–1981 związany był z Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Współtworzył kabaret „Kur”. Był aktorem Teatru Rampa, w którym przez 10 lat pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego. Znany z ról filmowych („Przepraszam, czy tu biją?”, „W pustyni i w puszczy”, „Rozmowy nocą”, „1920 Bitwa Warszawska”, „Pół wieku poezji później”), oraz serialowych („Kuchnia polska”, „Przeprowadzki”, „Klan”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”).

Źródło: polsatnews.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *