Wstrząsające słowa Roberta Makłowicza! “Nacjonalizm jest trucizną…”

Robert Makłowicz o nacjonalizmie. Foto: print screen TVN

Robert Makłowicz o nacjonalizmie. Foto: print screen TVN

A to numer. Robert Makłowicz to jeden z najpopularniejszych kucharzy i celebrytów w Polsce. Kojarzy się on zazwyczaj z uśmiechniętym, pełnym życia “opowiadaczem” tradycji, historii i kuchni. Nie oznacza to jednak, że nie ma on poglądów politycznych, których nie boi się przedstawiać. A one są kontrowersyjne!

Otóż Makłowicz jest kompletnym przeciwnikiem wszelakiego nacjonalizmu. Nie boi się tego wyrażać w słowach bardzo odważnych, dla wielu wręcz szokujących.

– Zgubą dla różnorodności jest nacjonalizm, który w naszej historii oznacza same przykre rzeczy: getto ławkowe, numerus clausus, kolaborację Bolesława Piaseckiego z komunistami, to jest w końcu zbliżenie do Rosji i nienawiść do Niemców.– Dla mnie, człowieka czującego się monarchistą, związanego niezwykle mocno z ideą habsburską Europy Środkowej, endecja jest tak wstrętna, jak płucka na kwaśno w barze Smok – wyznał.

Okazuje się, że Makłowicz ma również swoje zdanie na temat polskich polityków. Jak można się domyślać, po poprzednich wypowiedziach, chodzi przede wszystkim o “prawą” stronę.

– Gdyby w tym kraju był urząd ochrony konstytucji, to paru ministrów już by siedziało w więzieniu i byłaby wszczęta procedura impeachmentu wobec prezydenta. A tak…? Jaki to jest przykład dla ludzi? Tylko o to mi chodzi! Nie można łamać pewnych zasad! – podkreślił Makłowicz w rozmowie z Onet.pl

Patrząc na powyższe słowa, kolejny raz sprawdza się zasada – celebryto, trzymaj się z daleka od polityki.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *