Najnowszy sondaż. PiS najlepszy. KO z tragicznym wynikiem. Nie są już nawet drudzy!

Jarosław Kaczyński i Rafał Trzaskowski. Foto: print screen TVP Info

Jarosław Kaczyński i Rafał Trzaskowski. Foto: print screen TVP Info

Najnowszy sondaż wyraźnie pokazuję, że PiS umacnia sie na prowadzeniu, a Koalicja Obywatelska chyli się ku upadkowi. Co ciekawe partia Szymona Hołowni – Polska 2050 wyprzedza Koalicję Obywatelską!

Niekwestionowanym liderem sondaży jest Prawo i Sprawiedliwość, na które chce zagłosować 39 proc. badanych. Tragicznie natomiast ma się sytuacja z Kolacją Obywatelską z Rafałem Trzaskowskim na czele. Nie znajdują się już nawet na drugim miejscu!

Partii Polska 2050 Szymona Hołowni znalazło się na drugim miejscu i z poparciem 23 proc. wyprzedza Koalicję Obywatelską. KO może liczyć na poparciem 19 proc. Dodajmy do tego, że gdyby jednak w sondażu nie została uwzględniona Polska 2050, na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 28 proc. badanych.Czwarte miejsce należy do Konfederacji, która może liczyć na 9 proc. poparcia. Ona także traci poparcie na rzecz partii Szymona Hołowni. Gdyby Polska 2050 nie została uwzględniona w badaniu, na Konfederację oddałoby głos 11 proc. ankietowanych.

Dopiero na piątym miejscu znalazła się Lewica (SLD, Wiosna, Razem) z poparciem 6 proc. Na ostatnim miejscu znajduję się PSL, które z poparciem zaledwie 3 proc. nie wchodzi do Sejmu.

Badanie zostało zrealizowane dla portalu wpolityce.pl, metodą CAWI w dniach od 17 do 20 lipca 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1076.

Źródło: wpolityce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *