„GW” w panice. PiS jest o krok od odbicia Senatu! Myślicie, że to się uda?

Jarosław Kaczyński i Tomasz Grodzki. Foto: wikimedia/ print screeen TVP Info

Jarosław Kaczyński i Tomasz Grodzki. Foto: wikimedia/ print screeen TVP Info

Oj w szaragach „totalnej” opozycji panika i zgrzytanie zębów. Po kolejnych przegranych wyborach, gazeta Adama Michnika drży o większość opozycji w Senacie.  Według ustaleń „Gazety Wyborczej” PiS jest coraz bliższe odbicia Senatu. Mają o tym świadczyć m.in. słowa wicemarszałka Marka Pęka. „Senacka większość jest krucha”.

Zwłaszcza te słowa wicemarszałka załamały Gazetę Wyborczą. „Senacka większość jest krucha. Jeszcze dwóch senatorów i układ sił może się zmienić” – cytuje wypowiedź wicemarszałka Senatu Marka Pęka dla tvp.info „Wyborcza”. Jak ujawnił Pęk, senator niezależna Lidia Staroń w wielu kwestiach zgadza się z PiS.

Dodajmy, że teraz układ sił w Senacie wygląda następująco. By PiS przejął w nim władzę, potrzebuje  zaledwie trzech senatorów. Wtedy będzie mieć większość.„Przejęcie” Lidii Staroń przez PiS potwierdza w rozmowie z „GW” senator PSL Jan Filip Libicki.

To prawda. Senator Lidia Staroń jest po stronie PiS. Z dwóch powodów. Po pierwsze, zrobili ukłon w jej stronę, nie wystawiając kontrkandydata w jej okręgu w wyborach w 2019 roku. To zobowiązuje do pewnych zachowań. Po drugie, jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, senator Staroń ma nawet ostrzejsze poglądy niż PiS – mówi Wyborczej.

Zatem do przejęcia Senatu zostały tylko dwa głosy. Według „Gazety Wyborczej”, partia rządząca kusi dwóch senatorów Koalicji Obywatelskiej: Roberta Dowhana i Władysława Komarnickiego.

Co ciekawe obaj związani są ze światem sportu, co, według „GW”, może być osią porozumienia w rozmowach o ewentualnej koalicji.

Jakby PiS odbił Senat, miałby komplet władzy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *