Najnowszy sondaż. PiS znowu górą! Ma ogromną przewagę nas KO. Efekt Trzaskowskiego to historia?

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. Foto: Instagram

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. Foto: Instagram

W najnowszym sondażu Prawo i Sprawiedliwość znów na czele! Ma aż 14 punktów procentowych przewagi nad Koalicją Obywatelską. Czy efekt Trzaskowskiego to już historia?

Sondaż powstał dla portalu wPolityce przez pracownię Social Changes, w którym zapytano ankietowanych, na kogo oddaliby głos, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę.

Z sondażu wynika, że PiS znów jest an czele i może liczyć na 43 proc. poparcia. Ten wynik pokazuję, że partia Jarosława Kaczyńskiego – balansuje na granicy samodzielnej większości. Drugie miejsce zajmuję Koalicja Obywatelska z wynikiem 29 proc. To aż 14% mniej niż partia rządząca. Czyżby efekt Trzaskowskiego zamierał i nie porywał już ludzi?Ostatnie miejsce na podium zajmuje Lewica na którą chce głosować 9 proc. respondentów – o jeden punkt procentowy mniej niż w poprzednim badaniu tej pracowni.

Konfederacja traci w sondażach?

Konfederacja minimalnie traci do wcześniejszych sondaży, i zajmuję czwarte miejsce z wynikiem 8 proc. W porównaniu z poprzednim pomiarem ugrupowanie straciło trzy punkty procentowe – najwięcej ze wszystkich ujętych w zestawieniu.

Do Sejmu wchodzi jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe – 7 proc.,

Sondaż zrealizowano metodą CAWI w dniach 24–27 lipca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1062 osób.

Źródło: wpolityce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *