Jedna decyzja kosztowała go całą karierę?! Michał Szpak stracił swój dorobek

Michał Szpak. Foto: Instagram

Michał Szpak. Foto: Instagram

Michał Szpak na początku roku postawił na zmiany. Wszystkie dotyczyły jego kariery muzycznej. Najważniejszą z nich okazała się jednak zmiana managera zespołu, a co za tym idzie całej agencji.

Michał Szpak tym sposobem stracił prawa autorskie do dwóch swoich piosenek “Jesteś Bohaterem” i “Byle być sobą”. Jak dowiadujemy się z serwisu Plejada.pl zostały one usunięte z internetu, a na koncertach Michał może je zaśpiewać tylko za zgodą poprzednich agencji…

“To jest niezrozumiałe dla mnie. To decyzja poprzednich producentów Michała o usunięciu jego piosenek z internetu. Nie mam na nią żadnego wpływu” – mówił Plejadzie.pl Maciej Durczak, czyi nowy manager Michała.“Może śpiewać, ale za zgodą poprzedniej agencji. Ta zgoda wiąże się również z określonym wynagrodzeniem, które organizator takiego koncertu musi uiścić wobec jego byłych producentów. Czyli de facto sprowadza się to do tego, że nie będzie ich grał, chyba że jakiś organizator zdecyduje się opłacić taką licencję, ale to jest tak niespotykana praktyka, że nie sądzę, aby ktoś się na to zdecydował” – dodał Durczak.

My jesteśmy zaskoczeni! A Wy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *