Bezczelność! Spurek w rocznicę Powstania Warszawskiego pisze o „herstorii” i „powstankach”…

W 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Sylwia Spurek zamieściła osobliwy wpis na Twitterze. Oprócz wezwania, by pamiętać o ofiarach zwróciła również uwagę, że dzieje Powstania to również „herstoria”, a w walkach brały udział „powstanki”.

Europosłanka wzywa w swoim osobliwym wpisie, by pamiętać o wszystkich ofiarach Powstania, zarówno o poległych żołnierzach, jak i zabitych cywilach. Dodaje jednak jeszcze apel, by rozróżniać historię osobno dla każdej płci, nazywając dzieje walczących mężczyzn historią, a losy walczących kobiet określając jako „herstorię”.

Spurek chce także, aby czcząc pamięć poległych, ponownie dokonywać ich podziału względem płci. Pisze więc o powstańcach oraz „powstankach”, mając na myśli walczące 76 lat temu z Niemcami kobiety. Nie zapomina przy tym również o ofiarach cywilnych, znów pisząc o mieszkańcach stolicy i mieszkankach.„W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętajmy o wszystkich ofiarach i o walczących, i o cywilach. To nie tylko historia, to też herstoria, bo w Powstaniu ginęli nie tylko powstańcy, ale i powstanki, nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale i mieszkanki #PowstanieWarszawskie – napisała na swoim profilu Spurek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *