Nowak ma poważne problemy. CBA pokazała gdzie chował pieniądze! Mowa o milionach złotych!

Panika w PO. Co rusz wychodzą na jaw kolejne szczegóły akcji CBA ws. Sławomira Nowaka. Okazuję się, że była prawa ręka Donalda Tuska trzymał pieniądze pochodzące z przestępstw w skrytkach umieszczonych w meblach. Mowa tu o milionach złotych!

To były skrytki przygotowane w różnego rodzaju meblach, które były przygotowane specjalnie po to, żeby trzymać tam środki o charakterze płatniczym, także znaleziona gotówka była w sposób celowy – jak wnioskujemy – ukrywana przez Sławomira N. – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Przypomnijmy, że dzisiaj CBA poinformowało o zabezpieczeniu środków pieniężnych pochodzących z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira N. Funkcjonariusze przejęli gotówkę w kwocie ponad 4 mln zł, w tym 536 tys. 400 euro, 470 tys. dolarów i 30 tys. zł.

„Zabezpieczono również inne składniki majątkowe, nabyte ze środków pochodzących z przestępstw korupcyjnych, w tym dwa mieszkania, których szacunkowa wartość wynosi ok. 2 mln zł, oraz luksusowy samochód marki Land Rover” – podało w komunikacie Biuro.

Według Żaryna niewykluczone, że CBA natrafi na kolejne wątki w tej sprawie.

– Na pewno śledczy związani z CBA prowadzą dalsze działania mające na celu sprawdzenie, czy inne środki majątkowe, składniki majątkowe również mogą być ukrywane przez Sławomira N. – dodał.

Ta informacja niezaprzeczalnie wywołała falę paniki w PO. Czy Sławomir Nowak zacznie mówić?

Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne/ wpolityce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *