Kidawa-Błońska broni Nowaka i atakuję CBA. Tarczyński pięknie ją wyjaśnił! „Idiotyczne zaprzeczanie logice i faktom”

Małgorzata Kidawa-Błońska i Dominik Tarczyński. Foto: print screen TVP Info

Małgorzata Kidawa-Błońska i Dominik Tarczyński. Foto: print screen TVP Info

No i mleko się rozlało. Po raz kolejny politycy PO pokazali swoje oblicze. Sławomir Nowak został zatrzymany przez CBA, i pokazano jak chował miliony złotych w meblach… Małgorzata Kidawa-Błońska zarzekała się, że Nowak jest nie winny, teraz pięknie wyjaśnia ją Dominik Tarczyński! „Idiotyczne zaprzeczanie logice i faktom”.

Przypomnijmy, że CBA przekazało wczoraj nowe ustalenia w sprawie zatrzymania ministra transportu w rządzie PO-PSL Sławomira Nowaka. Okazało się, że skala działań korupcyjnych polityka była dużo większa niż pierwotnie zakładano. Okazało się, że była prawa ręka Donalda Tuska chował pieniądze niczym gangsterzy z filmów kryminalnych.

Dlatego, że śledczy zabezpieczyli ponad 4 mln złotych w różnych walutach oraz samochód marki Land Rover w luksusowej wersji. Część pieniędzy była przechowywana w specjalnych skrytkach stworzonych do składowania banknotów. Według agencji te pieniądze mają pochodzić z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez polityka.

W obliczu nowych ustaleń w sprawie dziennikarze poprosili o komentarz byłą kandydatkę PO na prezydenta Małgorzatę Kidawę-Błońską, która poręczyła za Nowaka. Czy dziś nie żałuje tej decyzji?

Ja dlatego poręczyłam, bo uważam że Sławomir Nowak powinien jak najszybciej oczyścić się z zarzutów i nie widzę powodów, żeby nie mógł zrobić tego w sądzie, że musiał być zaatrzymany. Skoro prokuratura posiada tyle dowodów uważam, że mógł być w domu i udzielać odpowiedzi na pytania prokuratorów – odparła Kidawa-Błońska.

– A jaki będzie wyrok i jakie decyzje podejmie sąd, to już jest inna sprawa – dodała.

Tarczyński wyśmiewa Kidawę-Błońską

Jej tłumaczenia na Twitterze wyśmiał europoseł PiS Dominik Tarczyński.

To jąkanie, idiotyczne zaprzeczanie logice i faktom, to zakłamanie i nieporadne tłumaczenie Nowaka jest symbolem całej PO” – ocenił poseł.

Ta kobieta chciała być prezydentem…” – dodał.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *