1

Indyjska mutacja korony w Polsce?! Policja pilnuje sióstr zakonnych

Share

Indyjska mutacja koronawirusa dotarła do Polski! Zakażone są zakonnice i bezdomni, którymi się opiekowały.

 

W Indiach już kilka razy odnotowano najwyższą na świecie liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów też przeraża. Łącznie w Indiach na COVID-19 zmarło już 197 880 osób, jednak jak twierdzą eksperci, liczba ofiar jest wyższa, ponieważ wiele osób nie są zbadani przed śmiercią, przez co nie są wliczani w ogólną liczbę ofiar.

Przypomnijmy, że właśnie tam wykryto nowy wariant koronawirusa z podwójną mutacją, przeciwko któremu szczepionki mogą być nieskuteczne. Jak informuje TVN24, podobnie indyjska mutacja już dotarła do Polski. W Katowicach Covidem zarazili się zakonnice i bezdomni, którymi się opiekowali. Na jaw wyszło, że jedna z nich miała kontakt z osobą, która niedawno wróciła z Indii.

Wynik pozytywny testu na koronawirusa otrzymało 17 sióstr oraz 10 osób bezdomnych, które korzystały z noclegowni i jadłodajni zakonu. Tylko jedna siostra wymaga hospitalizacji, pozostałe czują się dobrze. Jak mówi Kucharzewska, są młode, w wieku poniżej 50 lat i jedynym ich objawem jest gorączka – podaje TVN24.