0

Iran oddaje Polsce szczepionki przeciw COVID-19! Powód może zaskakiwać…

Share

Iran zwrócił Polsce 820 tysięcy dawek szczepionki przeciw COVID-19, które nasz kraj przekazał w ramach darowizny. Jako oficjalny powód podano, że produkt został stworzony w Stanach Zjednoczonych.

Jak informuje irańskie ministerstwo zdrowia strona Polska obiecała, że w najbliższym czasie dokona wymiany produktów na takie, które nie zostały wytworzone w USA.

Fakt wsparcia Iranu przez Polskę w walce z pandemią COVID-19 spotkał się z szerokim i przyjaznym odbiorem na miejscu. Informacje na ten temat zostały opublikowane przez wszystkie największe gazety, agencje i portale informacyjne – informowało polskie MSZ, 16 października ubiegłego roku.

Według dziennikarzy irańskiej telewizji państwowej, powołujących się na Mahommada Hashemiego, urzędnika ministerstwa zdrowia, Polska miała przekazać Iranowi około miliona dawek brytyjsko-szwedzkiej szczepionki koncertu AstraZeneca.

W 2020 r. najwyższy przywódca Iranu Ali Chamenei ogłosił, że szczepionki wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii nie będą dopuszczone do stosowania w Iranie, nazywając je „zabronionymi”.

Podawany pacjentom jest za to chiński preparat Sinopharm, rosyjski Sputnik V oraz szczepionka stworzona w Indiach.

Źródło: Ale Jazeera