0

Izrael przygotowuje WOJNĘ Z IRANEM! „Moralny obowiązek…”

Share

Przygotowanie odpowiedzi wojskowej na irański program nuklearny jest moralnym obowiązkiem Izraela – twierdzi szef Sztabu Generalnego Sił Obrony Izraela. Aviv Kohavi jasno zasugerował, że kraj przygotowuje się do wojny.

Wypowiedź cytowana przez „The Times of Israel” miała być odpowiedzią na wcześniejsze słowa doradcy najwyższego przywódcy duchowo-politycznego Iranu ajatollaha Alego Chameneiego. Kamal Charrazi stwierdził, iż jego kraj (red. Iran) ma obecnie techniczne zdolności do wyprodukowania broni jądrowej.

Przygotowanie frontu domowego do wojny jest zadaniem, które musi zostać przyspieszone w nadchodzących latach, zwłaszcza w świetle możliwości, że będziemy musieli działać przeciwko zagrożeniu nuklearnemu – stwierdzi Kohavi w trakcie izraelskich uroczystości wojskowych.

IDF nadal energicznie przygotowuje się do ataku na Iran i musi przygotować się na każdy rozwój i każdy scenariusz – dodał.

W swoim przemówieniu Kohavi zasugerował, że należy przygotowywać się na konflikt zbrojny, ponieważ w tym przypadku, działania polityczne mogą być nieskuteczne.

Blokowanie Iranu przed uzyskaniem broni jądrowej za pomocą dyplomacji jest zalecane, ale historia wielokrotnie udowodniła, że dyplomacja może zawieść lub odnieść sukces tylko przez krótki okres, po czym następuje łamanie postanowień lub zdrada – podkreślił.

Przygotowanie opcji wojskowej przeciwko irańskiemu programowi nuklearnemu jest moralnym obowiązkiem i nakazem bezpieczeństwa narodowego – wskazał.

 

Źródło: The Times of Israel