0

Izrael zaatakuje Iran?! „Nie pozwoli, by Iran stał się krajem o potencjale nuklearnym”

Share

Izrael nie pozwoli, by Iran stał się krajem o potencjale nuklearnym – stwierdził szef dyplomacji Izraela Jair Lapid. Wypowiedź padła w trakcie trwania Komisji Spraw Zagranicznych i Obrony Knesetu.

Przypomnijmy, w najbliższych dniach, kolejny już raz prowadzone będą negocjacje przedstawicieli światowych mocarstw z Iranem na temat m.in. potencjału nuklearnego tegoż kraju.

Dziś zostaną wznowione negocjacje w Wiedniu. Głównym celem i wyzwaniem polityki zagranicznej Izraela będzie zapobiegnięcie rozwojowi irańskiego programu nuklearnego – mówił Lapid.

Oczywiście wolimy działać w międzynarodowej kooperacji, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy działać sami. Obronimy się sami – tłumaczył izraelski minister spraw zagranicznych.

Jednocześnie Jair Lapid podkreślił, że nie chce doprowadzić do zerwania rozmów, ale jeśli już powstaną jakieś ustalenia, to muszą one pozwalać na monitorowanie irańskiego programu nuklearnego.

Izrael nie sprzeciwia się osiągnieciu umowy. Sprzeciwiamy się jedynie takiej umowie, która nie pozwoliłaby na monitorowanie irańskiego programu nuklearnego, czy przepływu irańskich pieniędzy i kontaktów tego państwa z siecią organizacji przestępczych – tłumaczył.

Źródło: Polsat News