1

Jacek Jaworek i tajemnicza paczka! Nowy trop w śledztwie?

Share

Podejrzanego o potrójne morderstwo Jacka Jaworka wciąż nie mogą znaleźć. Tymczasem do poszukiwanego przyszła tajemnicza przesyłka z Francji.

10 lipca policjanci dostali zgłoszenie we wsi Borowce koło Częstochowy w związku z domową awanturą. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli zwłoki małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ustalono, że mordercą może być 52-letni brat mężczyzny Jacek Jaworek, który w ostatnim czasie mieszkał z rodziną.

Mężczyzna wciąż jest poszukiwany. Zdaniem śledczych 52-latek mógł uciec za granicę. Tymczasem, jak ustalił TVN24, do Jaworka przyszedł list z Francji. Jak podaje Radio ZET, już w ręce policjantów.

Obecnie prokuratura ustala, jakie były losy tej przesyłki w okresie od końca ubiegłego tygodnia. W szczególności będziemy ustalać, czy listonosz próbował przekazać tę przesyłkę funkcjonariuszom policji. Przesyłka ta została nadana we Francji przez jedną z globalnych firm internetowych. W toku śledztwa zostały przeprowadzone oględziny tej przesyłki przez policjantów z udziałem techników kryminalistyki. Na chwilę obecną, z uwagi na dobro tego postępowania, nie mogę ujawnić informacji, które znajdowały się w tej przesyłce. W toku dalszego śledztwa będziemy weryfikować, czy informacje znajdujące się w tej przesyłce mogą mieć jakieś znacznie dla śledztwa, które prowadzimy, a w szczególności w zakresie poszukiwań podejrzanego w tej sprawie – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.