0

Jacek Jaworek ukrywa się w Warszawie?! Niepokojące informacje byłego rzecznika ABW

Share

Mijają kolejne dni, a policja nadal nie może odnaleźć Jacka Jaworka podejrzanego o potrójne morderstwo w Borowcach. W ostatnich dniach niepokojące informacje na temat zwyrodnialca przekazał były rzecznik ABW, Maciej Karczyński.

Na pewno czas, jaki upływa, jest na korzyść uciekającego. Świadczy to, że mógł się przygotować do zabójstwa i ucieczki. Na pewno policjanci sprawdzają wszelkie okoliczności i ustalenia. Kluczowe są kontakty poszukiwanego oraz środki techniki operacyjnej. Jest też hipoteza, że mógł popełnić gdzieś w lesie samobójstwo. Długi okres ukrywania się zawsze powoduje, że prędzej czy później musimy „wyjść do ludzi” – podkreślił Karczyński.

Zdaniem byłego rzecznika policji i ABW, jeśli Jacek Jaworek był dobrze przygotowany do morderstwa, to miał dokładnie zaplanowane, gdzie będzie się ukrywał. Może to łatwo zrobić w dużych miastach.

Łatwiej to uczynić w dużej aglomeracji albo uciec za granicę. Taka Warszawa wydaje się idealnym miejscem, gdzie każdy żyje swoim życiem. Tutaj o anonimowość jest bardzo łatwo. Zmieniając swój wygląd i ubrania łatwiej jest wtopić się w tłum. Jeśli przygotowywał się do ucieczki to ma swój plan – dodał.