1

Jacek Wilk OSTRO o YouTubie i blokadzie wRealu24! „Łamie polską Konstytucję!”

Share

Jacek Wilk na specjalnej konferencji w ostrych słowach skomentował usunięcie kanału telewizji wRealu24 z serwisu YouTube. „Głównym problemem jest to, że państwo polskie nie potrafi przyjąć prostej zasady, że prawo obowiązuje wszystkich” – zauważył.

Przypomnijmy, że w sobotę 20 sierpnia kanał telewizji internetowej wRealu24 został usunięty przez serwis YouTube. Zniknął również profil zapasowy wRealu24 2. Mówiąc wprost amerykański gigant stremingowy od tak zamknął największy kanał polityczny na YT.

Z tego powodu politycy Konfederacji zorganizowali w Sejmie kolejną konferencję prasową poświęconą cenzurze tzw. Big Tech, czyli globalnych korporacji, które uderzają w środowiska prawicowe i konserwatywne.

Wilk ostro cenzurze na YouTube

Polityk Konfederacji mówił, że działania YouTube są w zasadzie nielegalne. Przypomniał m.in. art. 52 Konstytucji RP, który w ustępie drugim mówi, że „cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane”. W świetle tego jednego przepisu usunięcie konta wRealu24 okazuje się nielegalne.

– Głównym problemem jest to, że państwo polskie nie potrafi przyjąć prostej zasady, że prawo obowiązuje wszystkich – w tym także zagraniczne korporacje działające i zarabiające w Polsce. Jeżeli konsekwentnie przyjmiemy takiego stanowisko, to polskie władze powinny stać na straży prawa i wymóc na korporacjach, aby one prawa przestrzegały – powiedział.

– Zapewniamy, że jeżeli Konfederacja będzie miała wpływ na władzę, to spowoduje, że zagraniczne korporacje będą musiały przestrzegać w Polsce prawa, albo będą się musiały z Polski wynieść. Na tym polega państwo suwerenne – zadeklarował Jacek Wilk.