0

Jaka będzie zima 2022/2023? Znamy pierwsze prognozy długoterminowe!

Share

Zima zbliża się wielkimi krokami. Jakiej pogody się spodziewać? Sprawdź prognozę długoterminową.

Rosnące ceny węgla i prądu straszą nas przed zbliżającą się zimą. Nie wiemy, czy nie przyjdzie nam zamarzać we własnych domach. Zależy to od wielu czynników w tym … pogody.

Jak podają synoptyki, na szczęście, „zima stulecia” nas ominie. Według prognozy długoterminowej anomalie średniej temperatury w naszym kraju na październik, listopad i grudzień wyniosą od 1 do 2 stopni, czyli może przekroczyć średnią z lat 1991-2020. Mieszkańcy północnej części Polski zobaczą na termometrach blisko zera prawdopodobnie już w listopadzie. W pozostałej części termometry pokażą około 1,3 – 6,4 st.i Celsjusza. Pierwsze opady śniegu prawdopodobnie też przypadną na listopad i nie wyjdą poza normę wieloletnią.

Według synoptyków więcej opadów przyniesie nam pierwszys miesiąc zimy. W grudniu średnia opadów może przekroczyć normę z lat 1991-2020. Na termometrach zobaczymy średnio od -3.1 do plus 3 st. Celsjusza. Przewidywane również burze.

Polska może znaleźć się przeważnie pod wpływem cyrkulacji strefowej, która charakteryzować ma się dynamicznymi warunkami pogodowymi – podają fanipogody.pl.