0

Japończycy planowali atak biologiczny! Rosjanie ujawniają tajne dokumenty. To zmieniłoby nasz świat

Share

Japonia w 1944 roku planowała użyć bomby bakteriologicznej – twierdzi agencja RIA Novosti. Informacje mają pochodzić z ujawnionych przez FSB dokumentów. Wynika z nich, że broń miała zostać wycelowana przeciwko ZSRR.

Jak wynika z opublikowanych dokumentów, Japonia miała wykorzystać tzw. bombę porcelanową wymyśloną przez Shiro Ishii’ego. Szef japońskiej jednostki 731 znany jest w historii z okrutnych eksperymentów na chińskich cywilach i jeńcach wojennych.

Technologia wymyślona przez Ishii’ego polegała na zrzuceniu bomby, w środku której znajdowały się pchły zainfekowane dżumą. Porcelanowa broń została nawet przetestowana w kilku chińskich wioskach.

Raporty z przesłuchań Yamady i innych japońskich jeńców wojennych wyraźnie stwierdzają, że w 1944 r. dowództwo Armii Kwantuńskiej wydało rozkaz zwiększenia produkcji masy bakteriologicznej, co wskazuje zdecydowanie na przygotowywanie się do wojny bakteriologicznej – czytamy w RIA Novosti.

Plan japońskich wojsk zakładał nie tylko atak na ZSRR, ale także szeroką ekspansję na Chiny oraz zaatakowanie Stanów Zjednoczonych. Oprócz broni biologicznej w strategii zakładano również ataki desantowe zakażonych żołnierzy-samobójców. Mieliby oni rozbijać swoje maszyny w strategicznych miejscach.

Jeśli dojdzie do wybuchu wojny biologicznej, jej skala przerośnie rozmiary konfliktu między Japonią a Ameryką; wywiąże się walka ludzkości z bakteriami, która nie będzie miała końca. Japonia narazi się na pogardę całego świata – stwierdził gen. Yoshijirō Umezu, który nie dopuścił do przeprowadzenia ataku.

Źródło: RIA Novosti